Київські геофізики та музейники у 2021 році виконали велику роботу по георадарному скануванню місця розта-шування знищеного у 1936 р. Богоявленського собору Києво-Братського монастиря з метою точної локалізації його фундаментів.
Комплексне розуміння значення та археологічного потенціалу місця зруйнованого Богоявленського собору Києво-Братського монастиря було встановлено шляхом поєднання історичних досліджень із георадарною технікою. Історичне дослідження надає контекстну та довідкову інформацію про собор, включаючи його будівництво, ремонт, попередні використання та будь-які відомі археологічні відкриття. Було виявлено два місця фундаментів собору, а також розкопки поблизу, які не виявили залишків споруди.
Аналітичний підхід, застосований у цій статті, дозволив нам точно націлити георадарні вимірювання. У цьому дослідженні використовувалася двочастотна георадарна система (300 МГц і 700 МГц). Антена 300 МГц виявилася ефективною для проникнення в багаті глинами культурні шари, досліджені на глибині 2,0 м. Це дозволило відобразити та відокремити міські комунікації та фрагменти фундаменту на досліджуваній території на радарграмах та С-сканах. Найкращу збереженість фундаментів масивної західної стіни собору показала георадарна зйомка. Запропонована реконструкція місця фундаменту собору має бути використана при розробці археологічних досліджень, консервації та планів управління об’єктом, забезпечення його охорони та збереження.